Statement – Verhuizing CBR Zuid-Limburg

Op woensdag 25 februari werd de Zuid-Limburgse rijschoolwereld verrast door het besluit van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) om te kiezen voor één centrale examenlocatie in Geleen.

Dit betekent dat de huidige examenlocaties in Kerkrade, Maastricht en Urmond in 2027 gefaseerd zullen sluiten.

Voor rijscholen in de Heuvellandgemeenten, waaronder de onze, heeft dit duidelijke gevolgen. De reistijd en het aantal kilometers nemen fors toe. Ook het oefenen in het nieuwe examengebied vraagt om aanpassingen in planning en organisatie.

Zijn wij tegen de verhuizing? Nee.

Brengt het uitdagingen met zich mee? Absoluut!

Met name omdat de extra reistijd en kilometers direct invloed hebben op de kosten van een rijopleiding. Rijscholen die dichter bij Geleen gevestigd zijn, ervaren deze impact in mindere mate.

Waar het CBR spreekt van een droomlocatie, kijken wij vanuit onze regio met gemengde gevoelens naar deze ontwikkeling. Wij voelden ons verbonden met de locatie in Kerkrade en de korte lijnen die daarbij hoorden.

De situatie lijkt onomkeerbaar. Daarom kiezen wij ervoor om vooruit te kijken. We benutten deze verandering om onze processen kritisch te evalueren en onze organisatie verder te versterken. Ons doel blijft onveranderd: kwalitatief hoogwaardige en succesvolle rijopleidingen bieden, ook in de nieuwe situatie.

Heb je vragen? Wij lichten onze visie graag toe.

Met vriendelijke groet,

Léon & Kelly

Autorijschool Krijtland